Aktiegroep Oude Westen zoekt een collega opbouwwerker erbij!

20 december 2019

Aktiegroep Oude Westen; verbindt bewoners en organisaties in de wijk met elkaar

De Aktiegroep is een groep wijkbewoners die zich inzet voor de leefbaarheid van het Oude Westen in Rotterdam Centrum, voor goede voorzieningen en een prettige woonomgeving. Naast wonen en de buitenruimte hebben thema’s zoals de lokale energietransitie, vergroening, en hergebruik onze volle aandacht.
Wat doen we en hoe doen we dat?

Bij het tot uitvoering brengen van onze missie, werken allerlei bewoners en organisaties samen aan verschillende initiatieven. We hebben ze geclusterd in de programma’s Duurzaamheid, Wonen, Groen en Wijkplein. Binnen deze programma’s komen onder andere de volgende onderwerpen aan bod: het energiezuiniger maken van woningen, zonnepanelen (ook voor de kleine beurs) en het vergroenen van de wijk. Het wijkplein is onze poort naar de wijk en biedt bewoners en organisaties een plek waarbij zij elkaar kunnen ontmoeten, inspireren en nieuwe ideeën op doen.

Wie zoeken wij?

We zoeken een doorgewinterde opbouwwerker, die vanaf zijn/haar eerste werkdag ons team van vrijwilligers en professionals versterkt. Een collega met talent om te verbinden, die prettige samenwerkingen kan onderhouden en gezamenlijke doelen nastreeft. Iemand die omgevingsbewust is, initiatief neemt om een coördinerende rol te pakken, maar ook mee kan bewegen.

Wat ga je doen?
• Versterken en coördineren van ons Wijkplein en haar vrijwilligers. Het Wijkplein is de plaats waar we activiteiten voor, door en met bewoners faciliteren. Het Wijkplein is een broedplaats van bewonersinitiatieven. Vrijwilligers en andere wijkbewoners kunnen elkaar hier treffen. Er zijn tientallen vrijwilligers van de Aktiegroep die met elkaar het Wijkplein ‘draaiend houden’;
• Ondersteunen van en assisteren bij projectaanvragen van bewoners;
• Onderhouden en proactief uitbreiden van het netwerk van de Aktiegroep, met bewoners en relevante organisaties;
• Verbinden van oude en nieuwe wijkbewoners;

• Agenderen van discussies en nieuwe ideeën;
• Vertalen van concrete bewonersvragen naar een collectieve aanpak;
• Werken aan uitvoering van enkele van onze projecten die onderdeel vormen van de programma’s Duurzaamheid en Wonen, zoals bijvoorbeeld het coördineren van ons project met workshops ‘maak je eigen huis energiezuinig’;
• Nauw samenwerken met onze vrijwilligers, de andere opbouwwerkers en het bestuur en deel uitmaken van een formeel en informeel netwerk in de wijk.

Wat vragen wij?
Wij zoeken iemand met:
• HBO werk- en denkniveau met daarbij een relevant diploma, bijvoorbeeld CMV (Social Work) of MWD;
• kennis van methodieken en ervaring in het sociale domein;
• werkervaring in een soortgelijke functie en ervaring in werken met vrijwilligers;
• met creativiteit en met goede gespreksvaardigheden, die in allerlei gespreksomgevingen effectief kan acteren;
• affiniteit met diverse doelgroepen in de wijk;
• de vaardigheid om grenzen te stellen en om te gaan met werkdruk;
• een goed reflectievermogen op het eigen handelen;
• flexibele inzetbaarheid wat betreft werktijden (soms werken in het weekend of ‘s avonds).

Wat bieden wij?
• Een uitdagende, zelfstandige functie in een dynamische omgeving met leuke collega’s;
• Alle ruimte om jezelf als professional verder te ontwikkelen binnen onze lerende organisatie;
• Een aanstelling voor 24-36 uur per week (bij voorkeur: 32)
• Een tijdelijk dienstverband van 12 maanden met de intentie tot verlenging;
• Salaris conform CAO Sociaal Werk schaal 8 bij een fulltime dienstverband;
• Goede secundaire arbeidsvoorwaarden, zoals het Individueel Keuzebudget, Loopbaanbudget en deelname aan het pensioenfonds Zorg en Welzijn.

Geïnteresseerd? Vragen?
Solliciteer vóór 13 januari 2020 via een e-mail aan Mirjam van Tiel, via info@mirjamvantiel.nl. We hopen je dan – in overleg – per 1 februari te verwelkomen.
Voor meer informatie over de inhoud van deze functie kun je contact opnemen met je toekomstige collega Natalie via 06-41298950. Voor meer informatie over sollicitatieprocedure neem contact op met Mirjam  via 06-4662 8454.
Aktiegroep Oude Westen – Gaffelstraat 1-3 – 3014 RA Rotterdam – www.aktiegroepoudewesten.nl